Biz Kimiz?

FERHAT GÖK - Tasarımcı

Kendisi aslen İstanbulludur ve yaklaşık yirmi yıldan beridir çeşitli ülkelerde yaşamını sürdürmektedir. Ferhat’in yurtdışı macerası iki yaşındayken, babası Türkiye devleti tarafından Londra-Birleşik Krallıkta bir göreve atandığında başladı. Birleşik Krallık ve Türkiye arasında gidip gelerek uzun yıllar geçiren Ferhat bir süre sonra New York – ABD’ye taşındı ve New York Eyalet Üniversitesinde (SUNY) eğitim görmeye başladı. 
Bu yer değişimi, Ferhat’in büyük motorlu ve yüksek performanslı arabalara olan ilgisinin neredeyse saplantıya yakın bir tutkuya dönüştürerek kariyerini belirleyen nokta oldu. Ferhat’e göre, Klasik Amerikan araba restorasyonu ve yeniden tasarımı işlerinin öncüsü olan insanlarla tanışma ve çalışma şansını yakalayabildiği için çok şanslıydı. Ferhat, ABD’de geçirdiği bu güzel yılları "cennetten çalınan zamanlar” olarak nitelendirmektedir.
Ferhat, sonunda Birleşik Krallıktaki "eve” dönme kararını verdiği sırada Avrupa’da Klasik Amerikan ve Kisiye ozel yapilmis (CustomBuild) klasik Amerikan arabalarına olan talebi ve ciddi ilgiyi fark etti. İşte o zamandan bu zamana kadar Ferhat yaklaşık otuz adet "türünün tek örneği” özel yapım modern ve klasik Amerikan arabası yarattı. Ferhat, Avrupa çapında sayısız yüksek performanslı araba sergilerinde boy gösterdi ve American Car World, Classic American gibi birçok Amerikan araba dergisinin kapağında boy gösterdi.İngiliz bir meslektaşı Ferhat’a ‘Neden şimdi Mustang Specialist Turkey?’ diye sorduğunda, Ferhat kendisine ‘Neden olmasın? Bu, sınırların ötesinde bir tutku ve Orta Doğu’da ve Turkiye’de buna büyük bir talep ve ilgi var.’ cevabını verdi ve ekledi ‘Artık çok daha fazla sayıda insanın ısmarlama, özel yapım, Klasik Amerikan ve yüksek performanslı arabalara ilgi duyduğunu görüyorum, öyleyse Orta Doğu’ya neden biraz daha yaklaşmayayım’.